Nefes Eğitimi

HPN AKADEMİ İLE ULUSLARARASI NEFES EGİTMENLİĞİ TEMEL EĞİTİMİ.

Toplam 35 saat olan  10:00-19:00 arası 5 tam günlük bir eğitimdir.
Eğitimde öğretme mantığımız, prosedürler, talimatlar üzerine teorik ve Bilimsel verilere dayalı olarak işin mantığını ve özünü kavranılmasına yöneliktir.
Nefes teknikleri ile ilgilenen, kendisini bu konuda geliştirmek isteyen, kişisel gelişim, sosyal yaşam ve iş alanlarında ilgilenen   herkese destek vermektedir.
Katılımcıların nefes ve bilinçaltı, nefes ve beden, nefes ve yaşam ve tüm bunlarının bütünü toparlayarak bilinçaltının çalışma sistemini kavraması, problemlerin nasıl meydana geldiğini anlaması teorik ve Bilimsel verilere dayalı olarak kendi bilgi ve tecrübeleriyle birleştirip nefes ile bağlayabilmesi, yeni teknikler ve yöntemleri keşfedilebilmesi hem kendisinin hemde başkasının problemlerini kolaylıkla çözebilir hale gelmesi hedeflenmektedir.

Eğitimin 1. günü  davranış bilimleri  temeli ile akademik bilgiler ışığında eğitimin içeriği anlatılarak program işleyişi üzerine
NEFESİN GENEL TANIMI
*NEFES VE YAŞAM BAĞLANTISI
*NEFESİN FİZİKSEL, ZİHİNSEL VE RUHSAL BAĞLANTISI
*NEFES İLE BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR
*NEFES VE DİYAFRAM TANIMI N
*NEFES VE DERİNLİĞİ
*NEFES VE ÇEŞİTLERİ
*DOĞAL NEFES  İLE ÇARPITILMIŞ NEFES
*NEFES VE BİLİNÇ
*NEFES VE BİLİNÇALTI
*SOLUK ALMAK İLE NEFES ALMAK ARASINDA Kİ BÜYÜK FARK
*NEFES VE ANATOMİSİ
*NEFES ÇALIŞMALARI NEYİ AMAÇLAR?
*DERİN VE DOĞAL NEFESE DÖNÜŞ UYGULAMASİ

2. GÜN
*NEFES ANALİZİ NASIL YAPILIR?
*BAĞLANTILI VE DOĞAL NEFES TANIMI
*FİZİKSEL VE SPİRİTÜEL VÜCUT HARİTASI TANIMI.
*NEFES VE TRAVMA ÜZERİNE (BİLİNÇALTI)
*NEFES VE ODAKLANMA
*HOLOTERAPİ NEFES ÇALIŞMASI UYGULAMALI
FAYDALARI VE TEORİK BİLGİLER

EĞİTİMİN 2. GÜNÜ KATILIMCILAR NEFES TEMEL EĞİTİMİNİN NEFES ÇALIŞMALARINA İHTİYAÇ DUYDUKLARI  ALET ÇANTALARINI DOLDURMAYA BAŞLARLAR.
ANALİZ METODLARI İLE ODAKLAYARAK NEFES UYGULAMASINA ALABİLİR HALE GELİRLER.

EĞİTİMİN 3.GÜNÜ
3. GÜNÜN SONUNONUNDA KATILIMCILAR TEMEL NEFES EĞİTİMİ İLE BİR DANIŞMANI KARŞILAYABİLİR, ANALİZ EDEBİLİR VE UYGULAMAYA ALABİLİR HALE GELİRLER. BELLİ BİR KONUDA NASIL NEFES SEANSI YAPILACAĞINI ÖĞRENEN KATILIMCILAR GRUP ÇALIŞMALARINA KATILABİLİR DURUMA GELMİŞ OLURLAR.

EĞİTİMİN 4. GÜNÜ
NEFES EĞİTMENLİĞİ İLE KARİYER PLANLAMA
Bu eğitim ile nefes uzmanı ve danışmanı olarak, doğru nefesin geriye kazanılması ve nefes teknikleri ile yaşamsal çözümler için kişilere yardım etme olanağı kazanırsınız.
Nefes Danışmanının hedefi ve görevi, kişilerin nefes ile ilgili farkındalığını  yükseltmek ve geliştirmektir.
Detaylı iş ve kariyer geliştirme alanında net bilgilere sahip olursunuz.

5. Gün
Katılımcıların uygulama sınavları ve yetkilendirilmesi ile hpn akademi ile birlikte yol almak hedeflenir.
Katılımcılarımız gün içinde ikişer kez uygulamalı doğal nefese dönüş seansları ile kendi nefeslerini iyileştirmeye, değişip dönüşmeye ve NEFESLE YENİDEN diyerek yeni bir başlangıç yapmış olurlar.

Bu eğitim ile nefes uzmanı ve danışmanı olarak, doğru nefesin geriye kazanılması ve nefes teknikleri ile yaşamsal çözümler için kişilere yardım etme olanağı kazanırsınız.
Nefes Danışmanının hedefi ve görevi, kişilerin nefes ile ilgili farkındalığını  yükseltmek ve geliştirmektir.

HPN AKADEMİ İLE ULUSLARARASI TEMEL NEFES EĞİTMENLİĞİ

Nefesimiz bizim yaşamla aramızdaki kordon bağımsızdır. Doğdumuz andan itibaren nefesimiz doğal bağlantılı bir nefesken 2-3 yaşından(ego oluşmaya başladığı andan) itibaren nefeslerimizi limitlemeye başlarız ve nefesimiz nerede tıkalıysa yaşamımız da orada tıkanır. Nefesinizin ve bakış açınızın değişmesiyle, bedeninizi dinleyerek sizi yönlendirmesine izin vermenizle, soracağınız doğru sorularla ve zihninizi yönetmeye başlamanızla tüm hayatınızı baştan yaratabilirsiniz. Beş günlük bu eğitim ile hem yenilenecek hemde iş ve sosyal yaşamda başarı merdivenlerini çıkmak için hazırlanmış olacaksınız.